Gelin Makyajı

Bir kadının hayatındaki en önemli günlerden biridir düğün günü. Yıllar boyu hatırlanacak olan bu günde çekici ve güzel olmak ister. Fotoğraflarda da en çok istediği muhteşem görünmektir.

Gelinin kişiliğine ve tarzına uygun makyajı, saçı ve gelinliği mutluluğunu arttıracak,  kendini muhteşem hissettirecek en büyük etkenlerdir. Bu nedenle gelin makyajı çok önemlidir. Alımlı, taze ve masum görünmek için makyaj yoğun olmamalı. Erken saatlerden geç saatlere kadar devam edecek olan bu süreçte makyaj oldukça kalıcı olmalıdır. Ve finalde ”Kendinizin En iyi Versiyonu” gibi görünmelisiniz.

Düğün öncesinde mutlaka prova yapılmalıdır.  Bu provada makyaj sanatçısı gelinin yüz anatomisine, göz rengine, gelinliğin modeline ve en önemlisi nasıl bir görünüm istenildiğini analiz edip makyaj önerilerini sunar. Birlikte nasıl bir makyaj yapılacağına karar vererek o günün her iki taraf için de rahat geçmesi sağlanır.

Kullanılan makyaj malzemeleri kaliteli ve profesyonel olmalıdır. Sevdiğiniz ve vazgeçemediğiniz bir makyaj tarzı varsa mutlaka belirtilmeli, hatta sevdiğiniz makyajın fotoğrafını yanınızda götürülmelidir.

Makyajınız fotoğraf çekimine uygun olmalı,  gerekirse makeup artistiniz çekim boyunca yanınızda olmalı-ki tazeleme yada farklı kareler için farklı makyajlar uygulamaları yapabilirsiniz.

Vücut makyajı da unutulmaması gereken faktördür. Yüz, dekolte ve açıkta kalan kollar aynı renkte ve homojen görünmelidir.

Fotoğraf çekiminden sonra dilerseniz makyajınıza minik ışıltılar ekleyebilir; masallardaki peri kızları gibi ışıl ışıl olabilirsiniz.  Kullandığınız ruju yanınıza almayı unutmayın!

Artık tüm bakışları büyüleyici saf güzelliğe sahipsiniz.