Doğru Makyaj ile Fotoğraflarda Kusursuz Görün !

Doğru makyaj teknikleriyle yapılan makyaj, fotoğraflarda muhteşem görünmenizi sağlar.  Düğün, doğum günü  yada mezuniyet gibi özel günler yada instagram fotoğrafı… fotoğraflarda güzel görünmek için yazıyı  okumaya devam edin 🙂
Güzelliğin en önemli unsuru şüphesiz taze ve canlı görünümlü ten makyajıdır. Bunun için öncelikle cildi iyi nemlendirmek gereklidir . Nemsiz ciltte fondöten pürüzlü görünebilir .
Cilt durumunuza göre matlaştırıcı ve gözenekleri küçülten makyaj bazı kullanın.  Bu baz daha pürüzsüz görüntüyü garantiler.
Fondöten spf li yani güneş korumalı olmamalıdır . Çünkü spfli fondöten, flaş ışığında cildinizi beyaz gösterir.
Gözaltı kapatıcısını burun alt seviyesine kadar üçgen şekilde uygulayın. Bu fotoşoplu gibi kusursuz görüntü sağlar.
Transparan veya sarı tonlu pudra ile makyajınızı sabitleyin. Bu tonlar cildi daha canlı gösterir.
Yüz hatlarını belirginleştirmek için kontür yapın . Burun üst kemiği, elmacık kemiği, alın ve çeneye hafif aydınlatıcı kullanın. Böylece cilde doğal ışıltı kazandırmış oluruz. Allık uygulayın.  Allık enerji ve canlılık verir.  Fotoğraflarda canlı görünmek için allığı es geçmeyin .
Etkili bakışlar için gözlerin iç kısmına krem yada beyaz tonda kalem uygulayın. Bu gözlerinizi irileştirir.
Gözleri rahatlatan ve kızarıklığı yok eden göz damlası kullanın . Bir damla makyaj öncesi bir damla da makyaj sonrası kullanabilirsiniz.
Mat tonlarda far kullanmanız, fotoğraflarda gözleri daha güzel gösterir. Işıltılı farları sadece göz pınarlarına yakın bölgeye uygulayın.
 Eyeliner ve maskara siyah yada koyu kahve renkli olmalı . Bu renkler baskın olduğundan fotograf ta iyi çıkar .
Dolgun kirpikler için takma kirpik kullanın ve alt kirpiklere de maskara uygulayın.
Dudaklar seksi görünsün ister misin? Bunun için öncelikle peeling yapmalı ve makyaja başlamadan dudak balmını bolca sürmelisin . Dişleri beyazlatan bir dış macunu ile dişlerinizi fırçalayın.  Sexi dudaklar dikkatleri üzerine çekerken dişler de bembeyaz ışıldasın .
Ruj mat olmalı . Parlak rujlar fotoğrafta iyi durmayabiliyor . Dikkat çekmek istiyorsan renk olarak  kırmızı ve vişne tonları tercih edebilirsin . Ruj dan önce aynı tonda kalem kullanmayı ihmal etmeyin.  Kalem daha net görüntü sağladığı gibi kalıcılığı da arttırır.
Son olarak kaşlarda boşluk var ise kalem ile küçük ince çizgiler yaparak boşlukları doldurun . Gerekirse kaş farı ile de boşlukları doldurabilirsiniz . Belirgin kaşlar fotoğraflarda dikkat çekici olur. Haa unutmadan ! Fotoğraf çekeceğiniz gün kaş aldırmayın . Istenmeyen kızarıklığa sebep olabilir . En son şeffaf  kaş jeli ile kaşları şekillendirip sabitleyin.

Bir cevap yazın